WhatsApp
Telefon
Yol Tarifi

Datça Bakir Doğal ve Saf

Datça Bakir Doğal ve Saf

25 Eylül 2023, 13:04

Datça denince akla gelen tabiki Badem, Memleket kış havasındayken Datça’mız güneşiyle hergün biraz daha yüzümüzü yakıyor ve içimizi ısıtıyor,. Hava sıcaklığının artmasıyla da badem çiçeklerin açması, çevreye yayılan kekik kokusu, bitkiler, otlar ve papatyalar, deniz maviliği ve orman yeşilliği doğanın bize bir armağanı gibi. Renklerine ve kokusuna doyamıyor insan.  

Datça’ya yolu düşenler bilir yolları virajlıdır ama bir o kadar düzgündür.  İşte her yıl bu kadar doğa sever bu renkleri ve mis gibi havasını  içine çeke çeke bu güzel yolculuğu yaşayarak gelir.

Bölgenin en büyük plajı’dır, Palamutbükü Datça’nın bir çok koyuna göre her yıl daha bir talep görüyor diyebiliriz.  Ama şunu unutmayın en kalabalık hali bile sakinliğin ve huzurun sessizliğini sadece dalga ve küçük küçük esen rüzgarla bozulan anlar da yaşıyorlar diyebiliriz.   Sahile oturun ve taş atın,hatta üç beş adım atın, taşın suyun dibinde bile böyle bir suda nasıl parladığını görünce başka yerde denize girmek istemeyeceksiniz.  İşte palamutbükü doğası ve berrak plajı ile her daim bakir.

Palamutbükü’nde sahilde bir çok işletmeye bağlı plajda şemşiye ve şezlong mevcut. Bunun yanı sıra serbest girebileceğiniz halk plajı olarak kullanacağınız alanlar mevcut. Bölge her türlü hizmeti ve imkanı tanıyan plajhlar arasında Mavi Beach, bu plajı diğerlerinden ayıran en büyük özellik. Günümüz cep telefonları anlık sarj derdiyle uğraşma sıkıntınız yok. Direklerinde elektirk prizi, özel eşyalarınızı koyacak kasa ve sürekli servis konusunda size hizmet eden personel. Bu konuda oldukça ayrıcalıklı olduğunuzu hissedersiniz.