Daha mütevazı daha sakin bir tatil geçirmek için butik otel ideal bir seçim. Ancak hem paranızın hem de tatilinizin çöpe gitmemesi için butik otel seçerken dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar var.

KRİTERLERİNİZİ BELİRLEYİN

Harika tatil planları yapmış olabilirsiniz ancak güne güzel başlamak ve konforlu bir tatil için kusursuz bir konaklamaya ihtiyacınız var. Bir butik otelden beklentiniz nedir? Konfor mu, hijyen mi, yoksa sadece huzur mu? Ya da hepsini bir arada mı istersiniz? Hayallerinizdeki butik otel, bu sorunun cevabı ile ortaya çıkacak. Yani öncelikle bütçenizi, zevklerinizi ve beklentinizi belirleyin. Sonra sıra “şu butik otel bu imkanları sunuyor” demeye gelsin.

ÖNCELİK FİYAT DEĞİL HİZMET

Butik oteller, yuva sıcaklığının yanı sıra beş yıldızlı otellerin sunabileceği konfor ve imkanları da sunabilir. Fiyatları da bulunduğu yere, zamana ve konaklayanlara sunulan hizmete göre değişir. Önceliğiniz “ucuz”luk değil “hizmet kalitesi” olmalı. Çünkü konaklayacağınız yerden kaynaklanan tatsız sürprizler ve beklenmedik sorunlar sizi tatile çıktığınıza pişman edebilir.

GÜLER YÜZ VE SAMİMİYET

Konaklamak için neden bir butik otelitercih ettiğinizi hatırlayın. Çünkü doğal ve samimi bir ortam istediniz. Seçtiğiniz butik otelin hem dekorasyon ve mimari olarak hem de konaklama açısından butik bir hizmet vermesi gerekiyor. Bir butik otelmisafirlerine sıcak bir atmosfer, güler yüzlü ve adı gibi butik bir hizmet sunmalı.

ÇEVRECİ OTEL KONSEPTİ

Butik otel seçerken doğallıktan yana olan çevreci işletmeleri tercih ederseniz günün sonunda kazanan siz olursunuz. Otelin çöpleri ayrıştırması, bulunduğu bölgede yaşayan sokak hayvanlarına yaklaşımı, temizlik esnasında doğa dostu temizleyici ve deterjan kullanması, misafirlerine yaklaşımı konusunda da önemli bir gösterge… Doğaya ve canlılara saygı gösteren bir işletme, misafirlerine de saygı ve güler yüz gösterecektir.

TAZELİK VE DOĞALLIK GARANTİSİ

Doğallık demişken butik otelin mutfağının da doğal ürünler içermesi büyük önem taşıyor. Tatilciler genellikle, “fırsat bu fırsat” diyerek yaptıkları tatillerde meyvenin ve sebzenin dalından yeni koparılmış halini tatmak ister. Gitmeyi düşündüğünüz butik otel size bu hizmeti verecek mi, masanıza yörenin meşhur lezzetlerinden bir iki çeşit gelecek mi; bunlar, keyifli bir tatili daha da güzel kılacak küçük ayrıntılar çünkü… Kahvaltı ve diğer öğünlerde sunulan yemeklerin malzemesinin taze, doğal ve hormonsuz olmasına özen gösteren butik otelleri hiç kaçırmadan listenize almanızı tavsiye ederiz.

Maviye Doymak İsteyenlerin Adresi
Datça'da Tatil Yapmak İçin 4 Neden

Yorum yap

Diğer yazılar