Ege’nin cennet koyları arasında saf bir güzellikle ziyaretçilerini bekleyen Datça Palamutbükü, adeta insana huzur vermek için yaratılmış… Ege ile Akdeniz’in birbirini kucakladığı noktada yer alan Datça Palamutbükü’nde denizin kusursuzluğunu doğanın mükemmelliği tamamlıyor. Datça’ya yolunuz düşerse Palamutbükü’nü görmeden dönmemeniz için 4 nedeni bilmek ister misiniz?

HUZUR, HUZUR, SONSUZ HUZUR…

Belli ki toprak ve bereket tanrıçası Demeter, Datça Palamutbükü’ne çok cömert davranmış… Palamutbükü de kendisine bahşedilen havanın, suyun ve toprağın kıymetini sükunetle korumuş. Gece yarılarına aldırmayan gürültülü kulüplere ve tozu dumana katan kumsal partilerine kurban gitmeyen bir tatil istiyorsanız, Datça’nın Palamutbükü Koyu size kucak açmaya hazır. Bu koyda eğlenmek için yorulmak yerine, dinlenirken eğlenmenin tadına varacaksınız.

DENİZİN EN BERRAK, SERİN VE MAVİ HALİ

Palamutbükü’nde nerede olursanız olun güneş aynı görkemle batıyor. “Denizi ayrı deniz, havası ayrı hava…” satırlarını büyük ihtimalle Datça için yazmış, Can (Yücel) Baba. Ama Datça Palamutbükü’nün berrak, serin ve alabildiğine mavi sularına dalanlar, diğer tüm denizleri unutuyor. Doğayla böylesine kucaklaşan bir denizi sevmemek mümkün değil…

MANZARANIZDA MASMAVİ DENİZ VAR

Datça Palamutbükü’nde çarpık yapılaşmaya rastlayamazsınız. Yapılar en fazla 2-3 katlı apart otellerle sınırlı ki onlar da gözü rahatsız etmiyor. Sahil yolu pansiyon ve oteller ile denizi birbirinden ayırıyor. Yani konaklayacağınız yer ve deniz arasında hiç mesafe yok. Özellikle sahilin en iyi yerinde konumlanmış olan Otel Mavi Beyaz’ın tesise özel bembeyaz plajı Beyaz Beach’in berrak sularında tüm dünyayı geride bırakıp mavilikleri kucaklayacaksınız.

EGE’YE VE TATLARINA DOYMAK İÇİN…

Badem, badem ezmesi, ballı badem, bademli ekmek, bademli tatlı… Bademden yapılmış pek çok şeyi tatmak mümkün Datça’da… Ev yapımı ve doğal, mis gibi Ege kokan lezzetleri, Palamutbükü’nde eşsiz bir doğayı seyrederek tadacaksınız. Biraz keyif insanıysanız ve lezzetten haz alanlardansanız Datça Palamutbükü’ndeki her yemek sizin için bir şölene dönüşecek. Özellikle Otel Mavi Beyaz’ın gurme restoranı Deli Zeytin, damak tadında mükemmeli arayanlar için çok özel lezzetler sunuyor. Deli Zeytin Restoran’da her daim balığın en tazesini ve ev yapımı özel tatlıların en lezizini bulabilirsiniz. Palamutbükü’nde incirin ve zeytinin tadı damağınızda kalır; adaçayı kokusu başınızı döndürür. Kısacası Datça Palamutbükü’nün doğası bir yana tatları ve kokuları sizi sarhoş etmeye yeter de artar bile…

Datça'da Tatil Yapmak İçin 4 Neden
Palamutbükü Otelleri Huzura Davet Ediyor

Yorum yap

Diğer yazılar