SELİMİYE OTELLERİ

Ege’nin belki de son saklı cennetini yaşamak isteyenleri bekliyor Selimiye otelleri… Son yıllarda yıldızı oldukça parlayan Selimiye, huzuru arayan tatilcilerin listesinde, ilk sıralarda yer alıyor.

Marmaris’in Selimiye’si, yeşilin maviye karıştığı bir balıkçı köyü… Güzel olduğu kadar huzurlu, görkemli olduğu kadar da gizemli bir yer. Selimiye’yi ziyaret edenlerin köyden keyif alması için çok fazla şeye ihtiyacı yok. Bir şezlong, bir masa, bir iskemle yeterli. Selimiye’nin doğası tam da Ege’nin cömertliğine yakışır şekilde, gölgelerin en serinini, rüzgarın en ferahını, gün batımlarının en şiirselini sunuyor insana. Selimiye otelleride doğanın mükemmelliğini, konforlu ve temiz bir konaklama ile taçlandırıyor.

Selimiye, Hisarönü Körfezi’nde yer alıyor. Oldukça güvenli bir koy olmasıyla tanınıyor. Köy, fırtınalı havalarda teknelerin kötü koşulları atlatmak için inzivaya çekildiği sığınak olarak nam salmış. Zamanla ünlenen köy, misafirlerini, Selimiye otellerinin konforlu atmosferinde ağırlıyor. Selimiye otellerinin işletmecilerinden, köye dair pek çok hikaye dinleyebilirsiniz.

ULAŞIM ZOR AMA YOL MANZARA ENFES

Çarpık yapılaşma ve popüler uygulamalar fırtınasına kapılmamış olan Selimiye otelleri, mütevazı ve sakin bir tatil arayanlara istediğini veriyor ve köyün, aslını yitirmeden turizmden beslenmesini sağlıyor. Ulaşımın zor oluşu Selimiye’yi popüler tatil yörelerinin yaşadığı acıklı dönüşümden korumuş. Yine de 45 kilometrelik Marmaris yolunun 50-60 dakika kadar süreceğini belirtmekte fayda var. Ancak şuna eminiz ki yol boyunca size eşlik eden muhteşem manzarayı görünce “buna gerçekten değer” diyeceksiniz.

TEKNE TURU İLE EN GÜZEL KOYLARA SELAM VERİN

Selimiye‘de ziyaretçiler çevre koyları keşfetmek için adeta taksi bulur gibi tekne veya yat bulabiliyor. Siz de tekne turu yapmak istiyorsanız günün erken saatlerini ya da gün batımını tercih edin. Gördüğünüz rüyadan uyanmak istemeyeceksiniz. Tekne turu sayesinde günü denizde başlatıp denizde bitirebilirsiniz. Marmaris’in inci gibi koylarını gezerken gözünüzün alabildiği tüm maviliği ruhunuza depolamak isteyeceksiniz. Tekne ile Tavşan Adası, Kamelya Adası, Aşk Adası ve Bencik Koyu’na uğramak iyi fikir. Keyifli bir gün batımının ardından gezinin tatlı yorgunluğunu Selimiye otellerinin konforlu ve temiz odalarında atabilirsiniz.

EGE’NİN SAĞLIKLI LEZZETLERİ DAMAĞINIZDA İZ BIRAKIR

Selimiye’de keyifli vakit geçirmek isteyenler için kendine özgü, yaratıcı ve doğallıktan yana birçok mekan var. Ekşi mayalı köy ekmeklerinden zeytinyağlı çöreklere, bademli kurabiyeden keçi sütünden yapılma tatlılara kadar Ege’nin damakları şımartan lezzetlerini değişik konseptlerde tadabilirsiniz. Ekmeğini bir zamanlar sadece denizden çıkaran bu köyde, taze Ege balığına doymadan dönmeyin deriz. Selimiye otelleri Ege’den miras aldığı tazelik ve doğallığı, bir hazine gibi hala koruyor mutfağında.

Knidos'a Nasıl Gidilir?
Butik Otel Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yorum yap

Diğer yazılar