Datça’nın doğayla iç içe huzur dolu koylarında konaklamak isteyenlere Palamutbükü otelleri kucak açıyor. Ege’nin kalabalık ve popüler rotalarından uzakta, Datça’ya gönlünü vermiş şair Can Yücel’i anımsayıp “başka türlü bir şey benim istediğim” diyenlerdenseniz dümeninizi Palamutbükü’ne kırın.

Datça, Ege ruhunu her adımda hissedebileceğiniz bir yarımada… Sadece yazın değil yılın her mevsiminde ziyaretçilerini bembeyaz plajları ve mavinin en güzel tonlarıyla kucaklıyor. Ege ve Akdeniz’in birbirine sarıldığı noktada yer alan ilçe, binlerce yıl önce Kayralılar, Lidyalılar, Dorlar, Mikenler ve hatta Perslere bile ev sahipliği yapmış. Knidos Antik Kenti, Datça’nın binlerce yıllık geçmişini kanıtlayan tarihsel bir hazine niteliğinde… Çiçek kokuları ile insanı sarhoş eden Eski Datça ise tarihi taş evleri ve masalsı sokaklarıyla kültürel bir gezi yapmak isteyenleri mıknatıs gibi kendine çekiyor.

Ulaşım sebebiyle Ege’nin pek çok şehrine göre bakir kalan ilçe, yöresel adıyla “bük” denilen koylarla dolu. Datça’nın cennet koylarının en ünlüsü olan Palamutbükü; havası, suyu ve toprağıyla adeta insanın ömrüne ömür katıyor. Badem ve zeytin ağaçlarıyla dolu bahçelerin maviliklerle buluştuğu sahilinde sıralanmış Palamutbükü otelleri ise ziyaretçilerine aradıkları huzuru sunuyor.

Yarımadanın Akdeniz’e bakan yüzünde yer alan Palamutbükü; Ovabükü ve Hayıtbükü ile birlikte “üç güzeller” olarak anılıyor. Mavi ve yeşilin birbirini muhteşem şekilde tamamladığı bir koyda ziyaretçilerini bekleyen Palamutbükü otelleri; zeytin, çam ve badem ağaçlarının gölgesinde dinlenmek isteyenlerin adresi oluyor. Lebiderya bir konumda bulunan, begonvillerle süslü Otel Mavi Beyaz ise denizin sonsuz maviliğine açılan odalarıyla Palamutbükü ile bütünleşmek isteyenler için en doğru tercih.

Palamutbükü otelleri, Ege’nin farklı rotalarındaki hareketli eğlence mekanlarının aksine sessizliği ve huzuru arayanlar için oldukça ideal. Hem Datça’nın kent merkezine bir minibüslük mesafede olması hem de antik kalıntılara yakınlığı Palamutbükü’nü ayrıcalıklı kılıyor. Bir kere girildikten sonra kendini unutturmayan tertemiz denizi de cabası… Koy, upuzun sahilinde sıralanmış lokantaları, barları ve çay bahçeleriyle keyifli vakit geçirmek isteyenlerin aradığı her şeyi bünyesinde barındırıyor. Kaliteli ve güler yüzlü hizmeti ile Palamutbükü otelleri sadece yazın değil; yılın her mevsiminde huzuru doğada arayanlar için ideal.

Datça'da Palamutbükü'nü Görmeden Dönmemeniz için 4 Neden
Datça Butik Otelleri Arasında Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yorum yap

Diğer yazılar