“Dadını Dadan Bilir” gazozu

“Dadını Dadan Bilir” sloganıyla raflarda yer alan Datça gazozunu hiç denediniz mi?

Marmaris bölgesinde yerel lezzetlerin en meşhuru olarak dikkat çeken ve tüm Türkiye’ye yayılan badem gazozunu Datça’ya gelip asıl yerinde içmeden gitmek olmazdı.

Datça gazozu olarak bilinse de aslında Datça Badem Gazozu’dur.

En kaliteli, lezzetli, güzel bademlerden seçilerek üretilir Datça Badem Gazozu. Üretiminde özellikle Datça bölgesinde yetişen bademler tercih edilir. Acı badem ve bal aromalı bu lezzette genellikle çam balı kullanılmaktadır. Yerel üretim olan gazoz E vitamini bakımından da oldukça zengin badem içeriği nedeniyle daha sağlıklı bir içecek olarak tercih ediliyor.

Her birimizin çocukluğundan unutamadığı o gazoz tatlarını hatırlarsak; Datça Badem Gazozu da çocukluğumuzdaki aynı tadı ve neşeyi tekrar bizlere yaşatıyor.

Kendine has badem kokusu ve aroması ile de doğanın kucağı Datça’da olduğunuzu hissettiriyor.

Tatile gidip de yöresel tatlardan tatmadan dönmek hiç olmaz. Hatta en sevdiklerimize tattırmak isteriz aynı özel ve özgün lezzetleri. Yanımıza alır götürür, hediye ederiz. Bölgenin en meşhur tatları arasında yer alan Datça Badem Gazozu’nu da tercihleriniz arasına koyabilirsiniz. Özellikle de acıbadem seven sevdikleriniz var ise.

Yaz sıcaklarında tatil için Türkiye’nin en trend tatil noktalarından biri olan Datça’yı tercih ettiyseniz, özelliklede denizin en berrak ve en temiz noktasına sahip Otel Mavi Beyaz plajını seçtiyseniz, serinlemek için mutlaka Datça Badem Gazozu içeceğini denemelisiniz. “Dadını dadan bilir” :) 

Dünya’da Kadınların Günü 8 MartDünya’da Kadınların Günü 8 Mart
M.Ö 2000’li yıllara.. DatçaM.Ö 2000’li yıllara.. Datça

Yorum yap

Diğer yazılar