Palamutbükü Plajı;  

Berrak denizi ile Datça’nın en uzun sahillerinden biridir. Datça merkezine 19 kilometre uzaklıkta olan bu sahil tertemiz deniziyle son yıllarda her kesim tatilcinin yoğun ilgisiyle ve ziyaretçi sayısıyla her geçen sezon daha da çok artıyor. Bölgenin en uzun  plajı olmasıyla meşhur., Tam bir sahil kasabası olan Palamutbükü’nde manav, kasap, market ve liman olmasından dolayı da yoğun sezonda her türlü taleplere bile cevap verilebiliyor.

Sahil boyu uzanan tesis çeşitliliğiyle yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılamakta hiçbir sıkıntı çekmiyorsunuz.  Bölge badem ağaçlarının eşsiz güzelliği içinde bol oksijenli dönem dönem rüzgarlı. .Her bütçeye ve beklentiye cevap verebiliyor olması Palamutbükü’nü diğer plajlara göre ön plana çıkarıyor. Denizin 7-10 adımda derinleşebiliyor olması amatör yüzücüler için biraz sıkıntı yaratıyor gibi gözükse de keyiflice yüzebilirsiniz.  Ama yüzmeyi iyi biliyorsanız da  açık denizlere özgürce kulaç atmanın keyfini yaşarsınız. Çıplak gözle seyredilebilen denizin dibi, kum ve ince çakıldan oluştuğu için tatilcilere müthiş deneyimler kazandırıyor.

Datça bölgesinde özel plaj ve sahil olarak tercih edebileceğiniz en güzel plajların başında Palamutbükü gelir.

 

Mesudiye Ovabükü Plajı ;

Datça’nın Merkezine 16 km uzaklıkta.  Dağdan aşağı yol alırken muhteşem doğanın size verdiği havayı içinize çekiyor muhteşem manzara eşliğinde sahile iniyorsunuz. . İşletme sayısının daha az olmasından dolayı oldukça sakin bir koy.  Sessizliği daha çok tercih edenler için ideal.  Denizi bir kaç adımdan sonra derinleşiyor. Taşla karışık kum rahatlıkla çıplak ayakla yürüyebilirsiniz. Sayılı bir kaç restorant yöresel yemek ve zeytinyağlılar konusunda  iyi adresler var diyebiliriz.

Hayıtbükü Plajı;

Ovabükü plajına kıyasla hayıtbükü koyu daha küçük bir plajdır. Sığ, ince kumlu ve dalgasızdır. Özellikle denizi rüzgardan korunaklı olduğu için çocuklu ailelerin oldukça tercih ettiği bir plaj olmuştur. Daha küçük bir plaj olduğu için güneşlenme alanları tabiki daha kısıtlıdır.. Konaklama ve yeme içme konusunda alternatifler mevcuttur..

Kızılbük Plajı;

Datça koyları arasında, en bakir olanı., Kalabalıktan uzak sakinlik isteyenler için tam bir gizli cennet. Arkasını ormana dayamış oldukça berrak suyu ve az sayıda bungalow ve ağaç evlerin  yer aldığı ağaç altı gölgeliklerinde bulunan hamaklar da mis gibi deniz havasına  karşı miskinlik yapabileceğiniz tam bir sukunet adresi.

Gabaklar Kızılbük Koyu’na kendi aracınızla gitmeniz dışında, Hayıtbükü kadar dolmuş mevcut. Sonrası sahilden patika yoldan ancak yürüyerek ulaşırsınız.

Akçabük Koyu;

Ovabükü ve Palamutbükü arasında kalan mavi bayraklı bir plajdır. 2018’den bu yana 50 dönümlük bir arazinin kamp için temizlenmesiyle kamp severlerin memnuniyetle ziyaret ettiği bir konum haline getirildi. Kamp alanında çadır, bungalov, karavan, pansiyon küçükte bir mini market mevcut. Datça’nın en güzel plajlarından biri olan bu koyda günlük ziyaretçiler ile oldukça rağbet görüyor.  Doğayla bütünleşmek,  lüks ve gösterişten uzak, dalga sesleri arasında uyuduğunuz, gece boyu  yıldızları seyredeceğiniz, tatil sonu çok güzel anılar biriktireceğiniz bir lokasyon burası..

Datça’ya Nasıl Gidelim? & Datça’da nasıl gezelim?
Baharı müjdeleyen cemre suya düştü!

Yorum yap

Diğer yazılar