Doğal güzelliklerin ve eşsiz renklerin harmanlandığı, Muğla’nın küçük cenneti Datça Yarımadası… Artık Datça eskiye nazaran her tatil sezonunda tatil severlerin daha çok rağbet gösterdiği bir konum haline geldi. Her keseye hitap eden bir tatil beldesi olması da Datça’yı daha cazip kılıyor. 

Datça’ya ulaşım ile ilgili sizlere birkaç alternatiften bahsetmek gerekirse; 

Datça’ya yakın iki hava alanı vardır: Milas ve Dalaman. Eğer Datça bölgesine havayolu ile gelmek isterseniz en cazip havaalanı Dalaman’dır.  Havaalanından Datça merkezine 2 buçuk saatlik bir araba yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Eğer araba kiralamadıysanız ya da arabayla gelmiyorsanız, düzenli olarak kalkan shuttlelardan (servis – transfer hizmetleri) yararlanabilirsiniz.

Bir diğer alternatif ise Bodrum Milas Havaalanı’dır. Aracı olmayan veya araçsız gelmek isteyenler için havalimanından araç kiralamakta mümkün. Bodrum Limanından Datça Karaköy Limanına kalkan feribotları da tercih edebilirsiniz. Arabalı feribot seferleri için uçuş saat ve planlamalarınızı sefer saatlerine göre yapmanızda fayda var. 

Bodrum Limanından kalkan feribotlar ile Datça Karaköy Limanına yaklaşık 1 saat 45 dakika süren bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Feribota sınırlı sayıda araç alınması nedeniyle önceden rezervasyon yapmanızı öneririz. 

Datça yarımadasını araç ile gezmeyi düşünürseniz bir uçtan diğer uca 1 saatte ulaşabilirsiniz. Palamutbükü’ne, Knidos Antik Kentine gelmek için alternatif iki yolunuz bulunmaktadır. Birinci seçenek Mesudiye tabelasından ayrıldığınız zaman sahil yolunu kullanarak Palamutbükü’ne ulaşırsınız. Bu yol ayrıca muhteşem seyir terasları ile yolculuğunuza enerji katacaktır. Bir diğer ve daha çok tercih edilen alternatif ise küçük köylerin içlerinden geçerek, bölgenin geleneksel havasını soluyarak ulaşım sağlamaktır. 

Bölgemizde gezip görülmesi gereken özellikle Eski Datça gibi birçok mistik köy vardır. Yüzmeye doyamayacağınız birçok plaj ve bakir koy mevcuttur. Ayrıca tatil planlamanızın uzun soluklu olmasını öneririz. Tecrübelerimize göre bu güzellikleri yaşamanız ve güzel anılar biriktirmeniz için birkaç gün size yetmeyecektir. 

Bölgemiz konaklama alternatifleri yönünden oldukça zengindir. Tatilinizin daha da keyiflenmesi, tatilinizi samimi bir ortamda geçirmeniz en büyük arzumuzdur. Biz Otel Mavi Beyaz ailesi olarak tüm personelimiz ile üst düzey bir kalitede hizmet verebilmek için şimdiden hazırlıklarımıza başladık.  Palamutbükü 2km uzunluğunda temiz ve sakin bir sahildir.  Tatil hikayeleriniz daha otele yolunda başlar. Yol üstünde köylülerin kurduğu küçük tezgahlarda kekik, badem, bal gibi doğal ürünleri bulabilirsiniz. 

Tatilinizi birlikte güzelleştirebilmek ve daha da keyif almanızı sağlamak adına sizleri Datça’da bekliyor olacağız. 

Datça Bakir Doğal ve Saf
Datça’nın En Popüler Plaj ve Sahilleri;

Yorum yap

Diğer yazılar